Lenovo 300e 2nd Gen (AMD) AMD 3000 3015e Hybrid (2-in-1) 29.5 cm (11.6") Touchscreen HD 4 GB DDR4-SDRAM 64 GB eMMC Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 10 Pro Black
£169.36
Lenovo 300e 2nd Gen (AMD), AMD 3000, 1.2 GHz, 29.5 cm (11.6"), 1366 x 768 pixels, 4 GB, 64 GB
43 in stock
SKU: 82GKS00000
Lenovo 300e 2nd Gen (AMD). Product type: Hybrid (2-in-1), Form factor: Convertible (Folder). Processor family: AMD 3000, Processor model: 3015e, Processor frequency: 1.2 GHz. Display diagonal: 29.5 cm (11.6"), HD type: HD, Display resolution: 1366 x 768 pixels, Touchscreen. Internal memory: 4 GB, Internal memory type: DDR4-SDRAM. Total storage capacity: 64 GB, Storage media: eMMC. Operating system installed: Windows 10 Pro. Product colour: Black
| Weight | 1.35kg |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Display diagonal | 29.5 cm (11.6") |
| Internal memory | 4 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Processor family | AMD 3000 |
| Total storage capacity | 64 GB |