ASUS ROG Strix XG27UCGR computer monitor 68.6 cm (27") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LCD Black
£400.11
ASUS ROG Strix XG27UCGR, 68.6 cm (27"), 3840 x 2160 pixels, 4K Ultra HD, LCD, 1 ms, Black
out of stock
SKU: 90LM0CS0-B01371
ASUS ROG Strix XG27UCGR. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LCD, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
| Weight | 9.00kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Height adjustment | Yes |
| Maximum refresh rate | 162 Hz |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |