Origin Storage 24inch LED Monitor VGA+HDMI
£88.1
Origin Storage 24inch LED Monitor VGA+HDMI, 61 cm (24"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 5 ms, Black
out of stock
SKU: 242S1AE/00-OS
Origin Storage 24in Frameless IPS LED Monitor, 1920 x 1080, VGA+HDMI, 5ms response time, 75Hz refresh rate, Full HD, 16.7 Million Colour support, Black, 3 Year Warranty
E&OE
- 61 cm (24") Black
- Height adjustment 11 cm
- HDMI DisplayPorts quantity: 1
- Screen shape: Flat
- Maximum refresh rate: 100 Hz Response time: 5 ms Response time measurement type: GTG (Gray to Gray) Response time (MPRT): 5 ms
- 1920 x 1080 pixels Full HD Panel type: IPS
- Energy efficiency class (SDR): G
- Warranty period: 2 year(s)
| Weight | 0.08kg |
|---|---|
| Brand | Origin Storage |
| Display diagonal | 61 cm (24") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 5 ms |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Height adjustment | Yes |