Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13 Aura Edition Copilot+ PC Intel Core Ultra 7 258V Laptop 35.6 cm (14") 2.8K 32 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Pro English Black
£2048
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13 Aura Edition, Intel Core Ultra 7, 35.6 cm (14"), 2880 x 1800 pixels, 32 GB, 1 TB, Windows 11 Pro
2 in stock
SKU: 21NS00MMUK
E&OE
- Laptop Clamshell Black
- Intel Core Ultra 7 258V Processor cores: 8
- 35.6 cm (14") 2.8K 2880 x 1800 pixels OLED LED backlight 16:10
- 32 GB LPDDR5x-SDRAM 8533 MHz
- 1 TB SSD
- Intel Arc Graphics 140V
- Wi-Fi 7 (802.11be) Bluetooth 5.4
- 57 Wh 65 W
- Windows 11 Pro 64-bit
| Weight | 0.99kg |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Internal memory | 32 GB |
| Total storage capacity | 1 TB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |