ASUS ROG Swift OLED PG32UCDMR computer monitor 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD QD-OLED Black
£1363.71
ASUS ROG Swift OLED PG32UCDMR, 80 cm (31.5"), 3840 x 2160 pixels, 4K Ultra HD, QD-OLED, 0.03 ms, Black
1 in stock
SKU: 90LM0C00-B01971
ROG Swift OLED PG32UCDMR gaming monitor ― 32-inch (31.5 inch viewable) 4K (3840 x 2160) QD-OLED panel, 240 Hz, 0.03 ms (GTG), G-SYNC® compatible, custom heatsink, Neo Proximity Sensor, uniform brightness, 99% DCI-P3, OLED Care Pro, 90 W Type-C®, and ASUS DisplayWidget Center, DisplayPort™ 2.1a UHBR20 (80Gbps full bandwidth)
E&OE
- 80 cm (31.5") Black
- Height adjustment 8 cm
- USB upstream port type: USB Type-C HDMI HDMI version: 2.1 DisplayPorts quantity: 1 DisplayPort version: 2.1
- Screen shape: Flat
- Maximum refresh rate: 240 Hz Response time: 0.03 ms Response time measurement type: GTG (Gray to Gray)
- 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD Panel type: OLED
- Energy efficiency class (SDR): F Forest Stewardship Council (FSC) Mix
- Warranty period: 3 year(s)
| Weight | 13.50kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 80 cm (31.5") |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Response time | 0.03 ms |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 240 Hz |
| Height adjustment | Yes |