Origin Storage 24inch LED 1080p HD Monitor with VGA/HDMI/DP & Height Adjustable
£93.93
Origin Storage 24inch LED 1080p HD Monitor with VGA/HDMI/DP & Height Adjustable, 61 cm (24"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 5 ms, Black
out of stock
SKU: XUB2492HSU-B6-OS
Origin Storage 24in Frameless IPS LED Monitor, 1920 x 1080, VGA+HDMI, 5ms response time, 75Hz refresh rate, Full HD, 16.7 Million Colour support, Black, 3 Year Warranty
E&OE
- 61 cm (24") LED IPS
- Full HD 1920 x 1080 pixels 16:9
- 100 Hz 5 ms 220 cd/m² 1000:1
- NVIDIA G-SYNC AMD FreeSync
- G 1900 kWh 19 W
| Weight | 4.30kg |
|---|---|
| Brand | Origin Storage |
| Display diagonal | 61 cm (24") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 5 ms |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Height adjustment | Yes |