ASUS Zenbook Duo UX8406CA-QL135W Intel Core Ultra 7 255H Hybrid (2-in-1) 35.6 cm (14") Touchscreen WUXGA 16 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home Grey
£1783.5
ASUS Zenbook Duo UX8406CA-QL135W, Intel Core Ultra 7, 35.6 cm (14"), 1920 x 1200 pixels, 16 GB, 1 TB, Windows 11 Home
2 in stock
SKU: UX8406CA-QL135W
E&OE
- Home Hybrid (2-in-1) Convertible (Detachable) Grey
- Intel Core Ultra 7 255H Processor cores: 16
- Touchscreen 35.6 cm (14") WUXGA 1920 x 1200 pixels OLED Gloss 16:10
- 16 GB LPDDR5x-SDRAM
- 1 TB SSD
- Intel Arc 140T
- Wi-Fi 7 (802.11be) Bluetooth 5.4
- Lithium-Ion (Li-Ion) 75 Wh 8 h 65 W
- Windows 11 Home 64-bit
| Weight | 1.65kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Internal memory | 16 GB |
| Total storage capacity | 1 TB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |