HP 250R G9 Intel Core 5 120U Laptop 39.6 cm (15.6") Full HD 16 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Pro Black
£584.83
HP 250R G9, Intel Core 5, 39.6 cm (15.6"), 1920 x 1080 pixels, 16 GB, 256 GB, Windows 11 Pro
200 in stock
SKU: C38LDAT#ABU
Powered for businessThe HP 250R G9 Laptop provides essential business-ready features in a thin and light design that’s easy to take everywhere you go. The powerful Intel processor[2], fast memory and storage, and big screen-to-body ratio[5] on a 15.6-inch display is key for productivity, while the included ports connect your peripherals—all at a price you can value.
E&OE
- Everyday Laptop Clamshell Black
- Intel Core 5 120U Processor cores: 10
- 39.6 cm (15.6") Full HD 1920 x 1080 pixels
- 16 GB DDR4-SDRAM 3200 MHz 1 x 16 GB
- 256 GB SSD
- Intel® Graphics
- Wi-Fi 6 (802.11ax) Ethernet LAN 10,100,1000 Mbit/s Bluetooth 5.2
- Lithium-Ion (Li-Ion) 41 Wh 65 W
- Windows 11 Pro
| Weight | 1.74kg |
|---|---|
| Brand | HP |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Processor family | Intel Core 5 |
| Internal memory | 16 GB |
| Total storage capacity | 256 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |