HP Chromebook 15a-nb0006na Intel® N N100 39.6 cm (15.6") HD 4 GB LPDDR5-SDRAM Wi-Fi 6 (802.11ax) ChromeOS Silver
£187.66
HP Chromebook 15a-nb0006na, Intel® N, 39.6 cm (15.6"), 1366 x 768 pixels, 4 GB, ChromeOS, Silver
out of stock
SKU: B50BCEA#ABU
Power, speed, and securityThe sleek, durable HP Chromebook delivers prime power for productivity with a large, high-resolution display, fast memory, ample storage, and all-day battery life. Enjoy fast bootups and automatic updates, built-in virus protection, plus stay productive with the latest Wi-Fi technology[2] and access to tons of apps in the Google Play Store[3].
E&OE
- Everyday Chromebook Clamshell Silver
- Intel® N N100 Processor cores: 4
- 39.6 cm (15.6") HD 1366 x 768 pixels 16:9
- 4 GB LPDDR5-SDRAM 4800 MHz
- Intel® UHD Graphics
- Wi-Fi 6 (802.11ax) Bluetooth 5.3
- Lithium Polymer (LiPo) 47 Wh 11.5 h 45 W
- ChromeOS
| Weight | 2.35kg |
|---|---|
| Brand | HP |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Internal memory | 4 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | ChromeOS |
| Processor family | Intel® N |
| Total storage capacity | 128 GB |