Lenovo IdeaPad Slim 3 Chrome 14IAN8 Intel Core i3 N-series i3-N305 Chromebook 35.6 cm (14") Full HD 8 GB LPDDR5-SDRAM 256 GB eMMC Wi-Fi 6E (802.11ax) ChromeOS English Grey
£321.61
Lenovo IdeaPad Slim 3 Chrome 14IAN8, Intel Core i3 N-series, 35.6 cm (14"), 1920 x 1080 pixels, 8 GB, 256 GB, ChromeOS
12 in stock
SKU: 83BN001EUK
Lenovo IdeaPad Slim 3 Chrome 14IAN8. Product type: Chromebook, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core i3 N-series, Processor model: i3-N305. Display diagonal: 35.6 cm (14"), HD type: Full HD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels. Internal memory: 8 GB, Internal memory type: LPDDR5-SDRAM. Total storage capacity: 256 GB, Storage media: eMMC. On-board graphics card model: IntelĀ® UHD Graphics. Operating system installed: ChromeOS. Product colour: Grey. Weight: 1.5 kg
| Weight | 2.12kg |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Processor family | Intel Core i3 N-series |
| Internal memory | 8 GB |
| Total storage capacity | 256 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | ChromeOS |