EIZO FlexScan EV2360-BK computer monitor 57.1 cm (22.5") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
£243.18
EIZO FlexScan EV2360-BK, 57.1 cm (22.5"), 1920 x 1200 pixels, WUXGA, LCD, 5 ms, Black
out of stock
SKU: EV2360-BK
EIZO FlexScan EV2360-BK. Display diagonal: 57.1 cm (22.5"), Display resolution: 1920 x 1200 pixels, HD type: WUXGA, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:10, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
- 57.1 cm (22.5") Black
- Height adjustment 14 cm Built-in speaker(s)
- USB upstream port type: USB Type-B HDMI DisplayPorts quantity: 1
- Screen shape: Flat
- Maximum refresh rate: 60 Hz Response time: 5 ms
- 1920 x 1200 pixels WUXGA Panel type: IPS
- Energy efficiency class (SDR): C ENERGY STAR, EPEAT Climate +, EPEAT Silver, TCO BIS, BSMI, CB, CCC, CE, China RoHS, EAC, Federal Communications Commission (FCC), ICES, PSE, RCM, RoHS, cTUVus, VCCI, WEEE
- Warranty period: 5 year(s)
| Weight | 0.59kg |
|---|---|
| Brand | EIZO |
| Display diagonal | 57.1 cm (22.5") |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Response time | 5 ms |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Height adjustment | Yes |