MSI Katana 17 B12UDXK-844UK Intel® Core™ i7 i7-12650H Laptop 43.9 cm (17.3") Full HD 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD NVIDIA GeForce RTX 3050 Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Home Black
£795.99
MSI Katana 17 B12UDXK-844UK, Intel® Core™ i7, 43.9 cm (17.3"), 1920 x 1080 pixels, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Home
out of stock
SKU: 9S7-17L541-844
MSI Katana 17 B12UDXK-844UK. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel® Core™ i7, Processor model: i7-12650H. Display diagonal: 43.9 cm (17.3"), HD type: Full HD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel® UHD Graphics, Discrete graphics card model: NVIDIA GeForce RTX 3050. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Black
| Weight | 0.42kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Display diagonal | 43.9 cm (17.3") |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Internal memory | 16 GB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |