AOC V4 U27V4EA computer monitor 68.6 cm (27") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LED Black
£242.9
AOC V4 U27V4EA, 68.6 cm (27"), 3840 x 2160 pixels, 4K Ultra HD, LED, 4 ms, Black
out of stock
SKU: U27V4EA
Minimalist and clean 27” IPS monitor with great picture qualityThe U27V4EA boasts a 3-sides frameless and flat 27” IPS display with UHD resolution, in a clean and minimal design. It features easy-on-the-eye technologies like Flicker-Free and Low Blue Light, Adaptive Synch and 60Hz refresh rate.
E&OE
- 68.6 cm (27") Black
- Built-in speaker(s)
- HDMI HDMI version: 2.0 DisplayPorts quantity: 1 DisplayPort version: 1.2
- Screen shape: Flat
- Maximum refresh rate: 60 Hz Response time: 4 ms Response time measurement type: GTG (Gray to Gray)
- 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD Panel type: IPS
- Energy efficiency class (SDR): F WEEE
- Warranty period: 3 year(s)
| Weight | 5.13kg |
|---|---|
| Brand | AOC |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Response time | 4 ms |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Height adjustment | No |