Lenovo ThinkPad T14 Gen 4 (Intel) Intel® Core™ i5 i5-1335U Laptop 35.6 cm (14") WUXGA 16 GB DDR5-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Pro UK English Black
£1005.15
Lenovo ThinkPad T14 Gen 4 (Intel), Intel® Core™ i5, 35.6 cm (14"), 1920 x 1200 pixels, 16 GB, 256 GB, Windows 11 Pro
out of stock
SKU: 21HD003FUK
Highly configurable powerhouse- 14" business laptop powered by up to Intel vPro® with 13th Gen Intel® Core™- Highly configurable with an emphasis on security & speed- Environmentally responsible with the use of recycled materials, plastic-free packaging, & reduced-emissions during manufacturing- Lightning-quick memory, storage, & connectivity, including optional 4G LTE- Supports up to 3 independent monitors
E&OE
- Laptop Clamshell Black
- Intel® Core™ i5 i5-1335U Processor cores: 10
- 35.6 cm (14") WUXGA 1920 x 1200 pixels IPS LED backlight 16:10
- 16 GB DDR5-SDRAM 5200 MHz
- 256 GB SSD
- Intel Iris Xe Graphics
- Wi-Fi 6E (802.11ax) Ethernet LAN 100,1000 Mbit/s Bluetooth 5.1
- Lithium Polymer (LiPo) 52.5 Wh 65 W
- Windows 11 Pro 64-bit
| Weight | 1.36kg |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Internal memory | 16 GB |
| Total storage capacity | 256 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |