MSI Modern 15 H AI C1MG-003UK Intel Core Ultra 5 125H Laptop 39.6 cm (15.6") Full HD 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Home Black
£829.89
MSI Modern 15 H AI C1MG-003UK, Intel Core Ultra 5, 39.6 cm (15.6"), 1920 x 1080 pixels, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Home
59 in stock
SKU: 9S7-15H551-003
Modern 15 H AI powered by up to Intel® Core™ Ultra 7 processor 155H, making intensive computation seem easy and efficient. The latest Integrated NPU also powers more workloads; it is the best choice to accelerate AI programs for long-sustained, power moderate, intensive applications. Extend your productivity with the most powerful and reliable performance on the go
E&OE
- Laptop Clamshell Black
- Intel Core Ultra 5 125H Processor cores: 14
- 39.6 cm (15.6") Full HD 1920 x 1080 pixels 16:9
- 16 GB DDR5-SDRAM 2 x 8 GB
- 512 GB SSD
- Intel Arc Graphics
- Wi-Fi 6E (802.11ax) Bluetooth 5.3
- 39.3 Wh 90 W
- Windows 11 Home
| Weight | 3.00kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Internal memory | 16 GB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |