MSI Stealth A16 AI+ A3XWJG-001UK AMD Ryzen AI 9 370 Laptop 40.6 cm (16") Quad HD+ 64 GB LPDDR5x-SDRAM 2 TB SSD NVIDIA GeForce RTX 5090 Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Pro UK English Black
£3563.16
MSI Stealth A16 AI+ A3XWJG-001UK, AMD Ryzen AI 9, 2 GHz, 40.6 cm (16"), 2560 x 1600 pixels, 64 GB, 2 TB
out of stock
SKU: 9S7-15FL35-001
MSI Stealth A16 AI+ A3XWJG-001UK. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: AMD Ryzen AI 9, Processor model: 370, Processor frequency: 2 GHz. Display diagonal: 40.6 cm (16"), HD type: Quad HD+, Display resolution: 2560 x 1600 pixels. Internal memory: 64 GB, Internal memory type: LPDDR5x-SDRAM. Total storage capacity: 2 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: AMD Radeon 880M. Operating system installed: Windows 11 Pro. Product colour: Black
| Weight | 3.20kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Display diagonal | 40.6 cm (16") |
| Processor family | AMD Ryzen AI 9 |
| Internal memory | 64 GB |
| Total storage capacity | 2 TB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |