MSI Stealth 18 HX AI A2XWHG-006UK Intel Core Ultra 9 275HX Laptop 45.7 cm (18") Quad HD+ 32 GB DDR5-SDRAM 2 TB SSD NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Pro UK English Black
£2277.29
MSI Stealth 18 HX AI A2XWHG-006UK, Intel Core Ultra 9, 45.7 cm (18"), 2560 x 1600 pixels, 32 GB, 2 TB, Windows 11 Pro
5 in stock
SKU: 9S7-183341-006
Stealth 18 HX AI is the full evolution for coming era. Born for AI, design and performance. A mighty combination for gaming, business and creativity. Succeed in whatever you strive for, no matter where you go.
E&OE
- Laptop Clamshell Black
- Intel Core Ultra 9 275HX Processor cores: 24
- 45.7 cm (18") Quad HD+ 2560 x 1600 pixels 16:10
- 32 GB DDR5-SDRAM 6400 MHz 2 x 16 GB
- 2 TB SSD
- NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 12 GB IntelĀ® Graphics
- Wi-Fi 7 (802.11be) Ethernet LAN 2500 Mbit/s Bluetooth 5.4
- Lithium Polymer (LiPo) 99.99 Wh 280 W
- Windows 11 Pro
| Weight | 4.00kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Display diagonal | 45.7 cm (18") |
| Processor family | Intel Core Ultra 9 |
| Internal memory | 32 GB |
| Total storage capacity | 2 TB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |