MSI Vector 17 HX AI A2XW-003UK Intel Core Ultra 9 275HX Laptop 43.2 cm (17") Quad HD+ 32 GB DDR5-SDRAM 2 TB SSD NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home Advanced UK English Grey
£1951.57
MSI Vector 17 HX AI A2XW-003UK, Intel Core Ultra 9, 43.2 cm (17"), 2560 x 1600 pixels, 32 GB, 2 TB, Windows 11 Home Advanced
out of stock
SKU: 9S7-17S372-003
E&OE
- Gaming Laptop Clamshell Grey
- Intel Core Ultra 9 275HX Processor cores: 24
- 43.2 cm (17") Quad HD+ 2560 x 1600 pixels 16:10
- 32 GB DDR5-SDRAM 2 x 32 GB
- 2 TB SSD
- NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 12 GB IntelĀ® Graphics
- Wi-Fi 7 (802.11be)
- Lithium Polymer (LiPo) 99 Wh
- Windows 11 Home Advanced
| Weight | 4.00kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Display diagonal | 43.2 cm (17") |
| Processor family | Intel Core Ultra 9 |
| Internal memory | 32 GB |
| Total storage capacity | 2 TB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home Advanced |