EIZO FlexScan EV2490-WT computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD White
£349.53
EIZO FlexScan EV2490-WT, 60.5 cm (23.8"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LCD, 5 ms, White
out of stock
SKU: EV2490-WT
EIZO FlexScan EV2490-WT. Display diagonal: 60.5 cm (23.8"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: White
- 60.5 cm (23.8") White
- Height adjustment 19.1 cm Built-in speaker(s)
- USB upstream port type: USB Type-B, USB Type-C HDMI DisplayPorts quantity: 1
- Screen shape: Flat
- Maximum refresh rate: 60 Hz Response time: 5 ms
- 1920 x 1080 pixels Full HD Panel type: IPS
- Energy efficiency class (SDR): C ENERGY STAR, EPEAT Climate +, EPEAT Gold, TCO CB, CCC, CE, China RoHS, Federal Communications Commission (FCC), GS mark, ICES, PSE, RCM, RoHS, cTUVus, UKCA, VCCI, WEEE
- Warranty period: 5 year(s)
| Weight | 0.06kg |
|---|---|
| Brand | EIZO |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 5 ms |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Height adjustment | Yes |