MSI Raider A18 HX A9WIG-004UK AMD Ryzen™ 9 9955HX3D Laptop 45.7 cm (18") UHD+ 64 GB DDR5-SDRAM 2 TB SSD NVIDIA GeForce RTX 5080 Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home Advanced Black
£3383.26
MSI Raider A18 HX A9WIG-004UK, AMD Ryzen™ 9, 2.5 GHz, 45.7 cm (18"), 3840 x 2400 pixels, 64 GB, 2 TB
out of stock
SKU: 9S7-182L72-004
MSI Raider A18 HX A9WIG-004UK. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: AMD Ryzen™ 9, Processor model: 9955HX3D, Processor frequency: 2.5 GHz. Display diagonal: 45.7 cm (18"), HD type: UHD+, Display resolution: 3840 x 2400 pixels. Internal memory: 64 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 2 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: AMD Radeon 610M. Operating system installed: Windows 11 Home Advanced. Product colour: Black
| Weight | 3.60kg |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Display diagonal | 45.7 cm (18") |
| Processor family | AMD Ryzen™ 9 |
| Internal memory | 64 GB |
| Total storage capacity | 2 TB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home Advanced |