Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13 Aura Edition Copilot+ PC Intel Core Ultra 7 258V Laptop 35.6 cm (14") Touchscreen WUXGA 32 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Pro UK English Black
£2953.8
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13 Aura Edition Copilot+ PC, Intel Core Ultra 7, 35.6 cm (14"), 1920 x 1200 pixels, 32 GB, 1 TB, Windows 11 Pro
out of stock
SKU: 21NS0077UK
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13 Aura Edition Copilot+ PC. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel Core Ultra 7, Processor model: 258V. Display diagonal: 35.6 cm (14"), HD type: WUXGA, Display resolution: 1920 x 1200 pixels, Touchscreen. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: LPDDR5x-SDRAM. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel Arc Graphics 140V. Operating system installed: Windows 11 Pro. Product colour: Black
| Weight | 0.99kg |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Internal memory | 32 GB |
| Total storage capacity | 1 TB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |