Lenovo V15 G4 IRU
£726.35
Lenovo V15 G4 IRU, Intel® Core™ i7, 39.6 cm (15.6"), 1920 x 1080 pixels, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro
out of stock
SKU: 83A100QDUK
Business productivity—and value- Entry-level laptop for the office or home business- Mid-size 15.6″ FHD display with low blue light- Intel® processing power to speed through tasks- Great visuals with Intel® Iris Xe Graphics- WiFi 6 support & multiple ports for peripherals- ThinkShield security features to help safeguard data- Great sound—with Dolby Audio™ & dual speakers
E&OE
- Laptop Clamshell Black
- Intel® Core™ i7 i7-13620H Processor cores: 10
- 39.6 cm (15.6") Full HD 1920 x 1080 pixels TN LED backlight 16:9
- 16 GB DDR4-SDRAM 3200 MHz 1 x 8 GB
- 512 GB SSD
- Intel® UHD Graphics
- Wi-Fi 6 (802.11ax) Ethernet LAN 100,1000 Mbit/s Bluetooth 5.2
- 38 Wh 65 W
- Windows 11 Pro 64-bit
| Weight | 4.50kg |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Internal memory | 16 GB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |