iiyama ProLite XU2493HS-B6 computer monitor
£101.22
iiyama ProLite XU2493HS-B6, 60.5 cm (23.8"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 0.5 ms, Black
out of stock
SKU: XU2493HS-B6
Stylish edge-to-edge design makes the ProLite XU2493HS perfect for multi-monitor set-ups. The IPS panel technology offers accurate and consistent colour reproduction with wide viewing angles. High contrast and brightness values mean the monitor will provide excellent performance for photographic and web design.
E&OE
- 60.5 cm (23.8") Black
- Built-in speaker(s)
- HDMI DisplayPorts quantity: 1
- Screen shape: Flat
- Maximum refresh rate: 100 Hz Response time: 0.5 ms Response time (MPRT): 0.5 ms
- 1920 x 1080 pixels Full HD Panel type: IPS
- Energy efficiency class (SDR): E ErP, TCO CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE
| Weight | 3.60kg |
|---|---|
| Brand | iiyama |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 0.5 ms |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Height adjustment | No |