Lenovo V15 G4 AMN
£428.06
Lenovo V15 G4 AMN, AMD Ryzen™ 5, 2.8 GHz, 39.6 cm (15.6"), 1920 x 1080 pixels, 8 GB, 512 GB
84 in stock
SKU: 82YU00U8UK
Improves productivity everywhere- Powerful AMD 7000 Series Mobile Processors with integrated AMD graphics- Large 15.6″ FHD display with low-blue light to reduce eye strain- Enhanced security features to protect critical data - Includes numeric keypad & Service Hot Key- Ideal for on-the-go multitasking
E&OE
- Laptop Clamshell Black
- AMD Ryzen™ 5 7520U 2.8 GHz Processor cores: 4
- 39.6 cm (15.6") Full HD 1920 x 1080 pixels TN LED backlight 16:9
- 8 GB LPDDR5-SDRAM 4800 MHz
- 512 GB SSD
- AMD Radeon 610M
- Wi-Fi 5 (802.11ac) Ethernet LAN 1000,100 Mbit/s Bluetooth 5.1
- Lithium Polymer (LiPo) 38 Wh 8.7 h 65 W
- Windows 11 Home 64-bit
| Weight | 1.65kg |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Processor family | AMD Ryzen™ 5 |
| Internal memory | 8 GB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |