ASUS Vivobook 15 X1504VA-NJ814W Intel® Core™ i3 i3-1315U Laptop 39.6 cm (15.6") Full HD 8 GB DDR4-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Home Silver
£398.08
ASUS Vivobook 15 X1504VA-NJ814W, Intel® Core™ i3, 39.6 cm (15.6"), 1920 x 1080 pixels, 8 GB, 512 GB, Windows 11 Home
35 in stock
SKU: X1504VA-NJ814W
Make every day your dayTurn everyday tasks into something special with Vivobook 15, your essential tool for getting things done easier, anywhere. It’s completely user-friendly too, with its 180° lay-flat hinge and physical webcam shield. ASUS Antimicrobial Guard Plus protects frequently-touched surfaces from harmful bacteria, safeguarding your health. Make all your days more enjoyable with Vivobook 15!
E&OE
- Home Laptop Clamshell Silver
- Intel® Core™ i3 i3-1315U Processor cores: 6
- 39.6 cm (15.6") Full HD 1920 x 1080 pixels LED backlight 16:9
- 8 GB DDR4-SDRAM
- 512 GB SSD
- Intel® UHD Graphics
- Wi-Fi 6 (802.11ax) Bluetooth 5.2
- Lithium-Ion (Li-Ion) 42 Wh 45 W
- Windows 11 Home 64-bit
| Weight | 3.16kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Processor family | Intel® Core™ i3 |
| Internal memory | 8 GB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |